Hürriyet suçluyu buldu

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz hayat pahalılığını vatandaş açısından iyice hissedilir hale getiriyor. Ancak bazı kafe, restoran ve marketler bu durumu bir fırsata çevirerek ürünlere fahiş fiyatlar yazıyorlar. Konuyla ilgili karşılaştığı durumu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Ersoy Özdem, gittiği bir kafede, bir adet kurabiyenin 110 lira olduğunu belirtti. Bunun ardından sosyal medyada vatandaşlar ‘boykot’ çağrısı yaparak tepkilerini gösterdi.

YAZARLAR KÖŞESİNE TAŞIDI

Hürriyet gazetesinin dört yazarı da bugünkü köşelerine ‘fahiş fiyatları’ taşıdı. Gazete ise fahiş fiyat çeken işletmelere tepki gösteren yazarları, manşetinden yayınladı.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, ‘Savaş çıksa da kıtlık yaşansa da böyle fiyat olmaz’ diyerek vatandaşların boykot çağrısına destek verdi.

Gazetenin diğer yazarları Nedim Şener, Fulya Soybaş ve Sefer Levent de konuyu köşelerine taşıyarak tepki gösteren isimlerden oldu. Ancak yazarların hayat pahalılığında sadece işletmeleri suçlu görmesi ve iktidarın yönetimdeki hatalarından bahsetmemeleri ayrıca dikkat çekti.

İşte gazetenin bugünkü manşet:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir